اروپا در معرض تهدیدات ۸۰۰ «تروریست داعش» قرار دارد

اروپا-در-معرض-تهدیدات-۸۰۰-تروریست-داعش-قرار-دارد

منابع اطلاعاتی اروپا هشدار دادند که این قاره در معرض تهدید تروریستی و اعمال خشونت آمیز ۸۰۰ تروریست داعش پس از بازگشت از عراق و سوریه قرار دارد.

به گزارش شفقنا، به نقل از  اسپوتنیک، یک شبکه رادیویی اسپانیایی امروز به نقل از منابع اطلاعاتی اروپا اعلام کرد که اروپا در معرض حملات تروریستی جدیدی از طرف ۸۰۰ تروریست وابسته به گروه تروریستی داعش که از عراق و سوریه بازگشته اند، قرار دارد.

این منبع اطلاعاتی در این زمینه با انتشار گزارشی اعلام کرد: بیش از ۸۰۰ تروریست عضو داعش با هدف انجام حملات تروریستی در سراسر اروپا آماده ارتکاب عملیات های تروریستی و اقدامات خشن در سراسر این قاره هستند.

این شبکه رادیویی ادامه داد:تنها ۳۵۰ نفر از این تروریست های داعش که به تازگی از خاورمیانه بازگشته اند، آماده عملیات در کشور انگلیس هستند.

پیشتر نخست وزیر اسلواکی با انتقاد از موج مهاجرانی که برای رسیدن به اروپا تلاش میکنند، در باره ورود تروریست ها به این قاره هشدار داده بود.

شبکه رادیویی مذکور سرازیر شدن مهاجران به سمت اروپا و تلاش داعش برای نفوذ در میان این مهاجران را دلیل دیگری بر صدق ادعای خود اعلام کرده است.

به دنبال حمله تروریستی به قطاری در مسیر آمستردام به پاریس، مقوله توروریسم یک بار دیگر در صدر دستور کار سران کشورهای اروپایی قرار گرفت.

بسیاری از کارشناسان پیشتر به کشورهای غربی درباره حمایت های پیدا و پنهانشان از گسترش قدرت گروه تروریستی داعش هشدار داده و درخصوص بازگشت تهدیدات تروریستی این گروه به کشورهای حامی آن ها تأکید کرده بودند.

انتهای پیام

http://shafaqna.com/persian