برگزاری سمینارعلمی- فرهنگی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) زیر نظر نماینده آیت الله سیستانی در اروپا در مرکز امام علی(ع) کاردیف انگلیس

برگزاری-سمینارعلمی-فرهنگی-به-مناسبت-میلاد-امام-رضاع-در-مرکز-امام-علیع-کاردیف-انگلیس-زیر-نظر-نماینده-آیت-الله-سیستانی

شفقنا- مرکز امام علی(ع) در شهرکاردیف انگلستان از برگزاری سمینار علمی- فرهنگی به مناسبت ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) زیر نظر نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در اروپا خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «صوت الجالیه العراقیه» این مرکز در اطلاعیه ای اعلام کرد:  به مناسبت ولادت امام هشتم شیعیان امام رضا(ع)،  سمیناری  با عنوان «دیدگاه امام رضا(ع) درباره تغییرات سیاسی و فرهنگی عصر خود» در ساعت پنج روز شنبه سیزدهم ذی القعده برابر با هفتم شهریور ماه در مرکز امام علی (ع) شهر کاردیف انگلستان برگزار می شود.

براساس این اطلاعیه، این سمینار با حضور نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا و جمعی از علما، پزشکان و محققان برگزار خواهد شد.

ترجمه شفقنا

انتهای پیام

فیروزکوه لرزید/ آماده باش دستگاه های امدادی

فیروزکوه-لرزید/-آماده-باش-دستگاه-های-امدادی

شفقنا- زلزله‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر فیروزکوه را لرزاند.

در ساعت ۲۲:۶ دقیقه امشب، زمین‌ لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر فیروزکوه در شرق تهران را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

مدیرکل بحران استان تهران از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی در پی زمین لرزه ۴.۶ ریشتری شرق استان تهران خبر داد.

هادی رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر در ساعت ۲۲:۶ دقیقه امشب جنوب فیروزکوه در استان تهران را لرزاند.

وی با بیان اینکه در پی این حادثه کلیه دستگاه‌های امدادی به حالت آماده‌باش درآمدند، خاطرنشان کرد: این زمین لرزه در مرز بین استان تهران و سمنان بوده و در حال حاضر فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان فیروزکوه به منظور ارزیابی حادثه و آماده‌باش در مقابل آن تشکیل جلسه دادند.

وی اضافه کرد:‌ درحال حاضر تیم‌های ارزیاب نیز به محل حادثه اعزام شده‌اند.

انتهای پیام

برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) از سوی حسینیه المصطفی در کانادا

برگزاری-جشن-میلاد-امام-رضاع-از-سوی-حسینیه-المصطفی-در-کانادا

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حسینیه «المصطفی» در کشور کانادا با تبریک فرا رسیدن سالروز میلادامام رضا (ع)، از برگزاری جشن میلاد امام هشتم در این حسینیه خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه «صوت الجالیه العراقیه» ، این حسینه اعلام کرد که جشن مذکور در روز شنبه هفتم شهریور در همین حسینه برگزار می شود.

ترجمه شفقنا

انتهای پیام

تمجید پادشاه اردن از نقش روسیه و پوتین در حل بحران سوریه

تمجید-پادشاه-اردن-از-نقش-روسیه-و-پوتین-در-حل-بحران-سوریه

شفقنا- به نوشته پایگاه خبری النشر، «عبدالله دوم» پادشاه کشور اردن در سخنانی از نقش روسیه و ولادمیر پوتین رئیس جمهور این کشور در زمینه حل و فصل بحران سوریه تمجید کرد.

انتهای پیام

استقبال وزارت امور خارجه چین از توافق بین دو کره

استقبال-وزارت-امور-خارجه-چین-از-توافق-بین-دو-کره

شفقنا- به نوشته پایگاه خبری النشره، وزارت امور خارجه چین از توافق بین کره جنوبی و شمالی در خصوص پایان دادن به تنشهای بین دو طرف پس از ۴۳ ساعت گفتگو، استقبال کرده، و عنوان کرد: چین امیدوار است که دو طرف بتوانند روند گفتگو ها را ادامه داده و نسبت به صلح و همکاری اقدام کنند.

انتهای پیام

سازمان اروپایی-بحرینی حقوق بشر آزادی شخصیت شیعه بحرین را خواستار شد

سازمان-اروپایی-بحرینی-حقوق-بشر-آزادی-شخصیت-شیعه-بحرین-را-خواستار-شد

شفقنا- به نوشته پایگاه خبری البحرین الیوم، سازمان اروپایی- بحرینی حقوق بشر در بیانیه ای خواستار آزادی فوری «شیخ حسن عیسی» شخصیت برجسته شیعه این کشور و از رهبران جمعیت اپوزیسیون الوفاق شد.

به گزارش شفقنا، این سازمان که مقر آن در بروکسل قرار دارد، از تداوم بازداشت روحانیون و نسبت دادن اتهامات واهی به آنها از سوی مقامات بحرین ابراز نگرانی کرد.

نیروهای آل خلیفه «شیخ عیسی» را پس از بازگشت از ایران در هجدهم اگوست جاری بازداشت کردند.

ترجمه شفقنا

انتهای پیام

مغز متفکر گروه انصار بیت المقدس در سینا بازداشت شد

مغز-متفکر-گروه-انصار-بیت-المقدس-در-سینا-بازداشت-شد

شفقنا- نیروهای مبارزه با تروریسم مصر موفق به بازداشت حسن سلیمان ابو العرانیس ۳۷ ساله که مغز متفکر گروه انصار بیت المقدس در سینا است، شدند.

انتهای پیام

http://www.shafaqna.com/persian/

عربستان در بازپس گیری پایگاه نظامی خود ناکام ماند

عربستان-در-بازپس-گیری-پایگاه-نظامی-خود-ناکام-ماند

شفقنا– نظامیان عربستان در بازپس گیری پایگاه نظامی العمود از نیروهای یمنی ناکام ماندند.

ایرنا نوشت: به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا) نیروهای مردمی و ارتش یمن، تلاش ارتش عربستان برای پیشروی به سوی پایگاه نظامی العمود در منطقه جیزان را با شکست روبه رو کردند.
یک مقام آگاه نظامی استان صعده در گفت و گو با خبرگزاری سبا گفت: ارتش عربستان نتوانست پایگاه نظامی العمود را از نیروهای یمنی بازپس گیرد.
وی افزود: این پایگاه نظامی در منطقه جیزان قراردارد و هفته گذشته توسط کمیته های مقاومت مردمی و ارتش یمن تصرف شده بود.
این مقام یمنی اضافه کرد: یگان های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی دو خودرو نظامی عربستان را که قصد نزدیک شدن به این پایگاه را داشتند را نیز منهدم کردند.
یگان هایی از ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یک خودرو نظامی از نوع برادلی نیز در نزدیکی پایگاه نظامی الجابری عربستان هدف قرارداده و منهدم کردند.
جنگنده های عربستان پیش از پنج ماه است که با کمک متحدان خود، مناطق مختلف یمن را بمباران کرده که بر اثر این بمباران ها بیش ازچهار هزار و ۶۰۰ نفر کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.
رژیم عربستان که با اهداف خاصی از جمله بازگرداندن منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت صنعا این جنگ را با فریب اذهان عمومی آغاز کرد، اکنون در باتلاق یمن گرفتار شده و به هیچ کدام از خواسته های خود نرسیده است.

انتهای پیام

http://www.shafaqna.com/persian/